Blog

Mermerciliği Yatağan’a getiren adam” son yolculuğuna uğurlandı

Yatağan’ın en önemli sanayi kollarından biri olan mermerciliğin piri olarak kabul edilen Ayhan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayhan, son yolculuğuna uğurlandı.

Rahatsızlanması nedeniyle Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ahmet Ayhan, perşembe günü fenalaşmasının ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi.

Ayhan’ın cenazesi, Cuma Namazı’na müteakip Yeni Mahalle Camii’nde Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz tarafından kıldırılan Cenaze Namazı’nın ardından defnedildi.

Ayhan’ın cenaze namazına Ayhan’ın akrabaları ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

1982 yılında Yeniköy Mahallesi’ndeki Handağ Dağı’na ilk kazmayı vurarak Yatağan’da mermercilik sektörünü başlatan ve daha sonrasında bölgede açılan birçok mermer ocağı ve fabrikasına örnek olan Ahmet Ayhan, 1989 yılında Ayhan Mermer olarak ilk fabrikasını kurmuştu.

Yüze yakın personelin çalıştığı fabrikanın yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapan Ayhan Mermer’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayhan, firmayı Muğla ve Türkiye’nin sayılı mermer firmalarından biri haline getirmişti.

Kaynak: Demeç Gazetesi
Haber Linki: http://www.demecgazetesi.com/gundem/mermerciligi-yatagana-getiren-adam-son-yolculuguna-ugurlandi-h6218.html

Diğer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir